79
Miejsca
Kategoria: Kamieniołom
Lokalizacja: Jaworzno, Polska
Jaworzno jest miastem na prawach powiatu położonym we wschodniej części województwa śląskiego, na pograniczu regionów Górnego Śląska i Małopolski. Obszar miasta znajduje się w dorzeczu Wisły, w zlewni rzek: Białej Przemszy, wzdłuż której przebiega północna granica miasta oraz Przemszy, zamykającej teren Jaworzna od południowego-zachodu.
Jaworzno to miasto, które przez ostatnie lata przeszło ogromną przemianę gospodarczą. Przede wszystkim zniknęła z krajobrazu miasta większość kopalni, a miasto przestało być miastem typowo górniczym. Grunty niegdyś należące do górnictwa zostały przejęte przez gminę i przygotowane jako pełnowartościowe tereny dla przedsiębiorców.
Miasto położone na skrzyżowaniu autostrady A4 i drogi ekspresowej S1 odległość od międzynarodowych portów lotniczych: 42 km Kraków-Balice, 46 km Katowice-Pyrzowice około 40 minut jazdy samochodem do Krakowa, 20 minut do Katowic, 2 godziny do Wrocławia.
(Źródło: www.jaworzno.pl)

Atrakcje nurkowe:
Komentarze (0)

Brak komentarzy
powrót

Miejsce:
Kontynent:
Państwo:

Kim jestem?
Człowiekiem, który zaraził się pasją nurkowania kilka lat temu i od tamtej pory nie przestaje doskonalić swoich umiejętności, a im więcej nurkuję tym dokładniej wiem czego jeszcze nie wiem...