79
Miejsca
Kategoria: Morze
Lokalizacja: Sharm el-Sheikh, Egipt
Sharm El-Sheikh znaczy Zatoka Starca lub błędnie Zatoka Szejka. Miasto w Egipcie w południowej części półwyspu Synaj leżące nad brzegiem Morza Czerwonego w tzw. Złotej Zatoce Riwiery Morza Czerwonego składającej się z wielu mniejszych zatok w odległości 80 kilometrów na południe od góry Synaj. Miasto jest usytuowane pomiędzy rezerwatami przyrody i parkiem narodowym Ras Mohammed.
Podstawą gospodarki Sharm El-Sheikh jest turystyka, a w szczególności nurkowanie i snorkeling. Według wielu osób rafy Morza Czerwonego są trzecie pod względem atrakcyjności turystycznej na świecie.
Zaletą nurkowania w Egipcie jest bez wątpienia ciepła i krystalicznie czysta woda w Morzu Czerwonym z zapierającą dech w piersiach przejrzystością. Nurkowanie w Egipcie jest jeszcze bardziej przyjemne, gdyż ciepła woda nie wymaga wkładania grubych pianek. W styczniu i lutym temperatura wody rzadko spada poniżej 20 stopni C, a w sierpniu dochodzi nawet do 30 stopni Celsjusza.
Średnia głębokość Morza Czerwonego to 2000 metrów, a najgłębsze miejsce sięga prawie 3000 metrów.
Sharm el Sheikh to także jedno z najlepszych miejsc do nurkowania w Egipcie, które oferuje wiele miejsc nurkowych od wspaniałych płytkich ogrodów koralowych do wraków i stromych ścian. Bez względu czy nurek jest początkujący czy doświadczony wody Sharm el Sheikh spodobają się każdemu.
Znane są na całym świecie miejsca wokół Sharm El-Sheikh to bez wątpienia Shark Reef, Yolanda Reef w parku narodowym Ras Mohammed czy rafy Gordon, Jackson w Cieśninie Tiran. Najbardziej znane wraki SS Dunraven czy Thistlegorm w cieśninie Gubal.

Atrakcje nurkowe:
Bazy nurkowe:
Szkoły nurkowe:
Komentarze (2)

14 maj 2013, 14:16:29
Oto kolejna pochlebna opinia o świetnym miejscu nurkowym.
Autor:
14 maj 2013, 14:06:26
Na pewno super miejsce, ale niestety jeszcze w nim nie bylem :)
Do boju!!
Autor:
powrót

Miejsce:
Kontynent:
Państwo:

Kim jestem?
Człowiekiem, który zaraził się pasją nurkowania kilka lat temu i od tamtej pory nie przestaje doskonalić swoich umiejętności, a im więcej nurkuję tym dokładniej wiem czego jeszcze nie wiem...