79
Atrakcje
więcej
więcej
więcej
więcej
więcej
więcej
Rubicon Point to nurkowisko polecane dla nurków na wszystkich poziomach umiejętności. Występują w tym miejscu obszary płytkiej wody dla nurków mniej doświadczonych ale są także miejsca głębokie dla nurków bardziej zaawansowanych.
Sama ściana Rubicon Point opada na głębokość około 250 metrów i dlatego nurkowie mniej doświadczeni powinni pozostać na płytkiej wodzie.
Przez wielu ściana Rubicon Point jest uważana za najbardziej zapierające dech w piersiach miejsce do nurkowania na całym obszarze gór Sierra. Istnieją tutaj bardzo ciekawe formacje granitowe składające się z dużych głazów blisko ściany, wokół których majestatycznie poruszają się liczne liczone w tysiącach ławice pstrągów.
Bardzo ważna w tym nurkowisku jest umiejętność utrzymywania doskonałej pływalności.
Ściana jest również dostępna dla nurków z łodzi i znajduje się około 30 metrów na południe od plaży Calawee.
Widoczność na całym nurkowisku Rubicon Point jest doskonała i sięga 25-35 metrów.
Istnieją doniesienia, potwierdzone przez strażników parku o sporadycznym pojawianiu się przy Rubicon Point niedźwiedziach. Szczególnie w godzinach porannych. W związku z tym prowiant pozostawiony na brzegu podczas nurkowania powinien zostać odpowiednio przechowywany np. w specjalnie do tego celu przeznaczonych żelaznych pojemnikach.
Proszę pamiętać, że Rubicon Point znajduje się w parku stanowym (D.L. Bliss State Park) i wejście do parku jest obciążone opłatą w wysokości 5 dolarów.
więcej
więcej
więcej
więcej
Miejsce:
Kontynent:
Państwo:

Kim jestem?
Człowiekiem, który zaraził się pasją nurkowania kilka lat temu i od tamtej pory nie przestaje doskonalić swoich umiejętności, a im więcej nurkuję tym dokładniej wiem czego jeszcze nie wiem...