79
Atrakcje
więcej
więcej
więcej
więcej
więcej
SS Thistlegorm to brytyjski statek handlowy zbudowany w 1940 roku, miał 126 m długości i 17,5 m szerokości.
W czasie II wojny światowej został wcielony do brytyjskiej marynarki wojennej. W październiku 1941 roku opłynął Afrykę i wpłynął na Morze Czerwone. Przed wpłynięciem do Kanału Sueskiego SS Thistlegorm zakotwiczył na Morzu Czerwonym w okolicy rafy koralowej Shaab Ali - 5 mil od brzegu Półwyspu Synaj.
6 października 1941 rano został zaatakowany przez dwa niemieckie bombowce. Cztery bomby uderzyły w skład amunicji rozsadzając pokład.
Statek stanął w pionie i poszedł na dno wraz z całymi zapasami dla armii brytyjskiej. W latach 50. XX wieku wrak został odkryty przez Jacques-Yves Cousteau.
Jednak dopiero na początku lat 90. XX wieku został ponownie "odkryty" dla amatorów nurkowania rekreacyjnego.
Od tego czasu stał się kultowym miejscem dla nurków z całego świata i jest jednym z najlepszych wraków do nurkowania na całym świecie. We wraku znajdują się dwie lokomotywy, dwa czołgi, samochody wojskowe, motocykle i wiele innych cudownych artefaktów. Wrak lekko przechylony spoczywa na głębokości ok. 30 metrów. Najgłębsze miejsce na wraku to 32 metry najpłytsze to 16 metrów.
Warunki nurkowania w zależności od pory roku są zmienne, a czasami wręcz niemożliwe.
Widoczność na wraku zależy od warunków atmosferycznych.
Życie wokół wraku toczy się własnymi torami. Można spotkać tutaj typowe dla Morza Czerwonego podwodne rodziny ryb. Czasami pojawiają się żółwie.
Do dobrego zapoznania się z wrakiem SS Thistlegorm potrzebne są przynajmniej dwa nurkowania.
więcej
więcej
więcej
więcej
więcej
Miejsce:
Kontynent:
Państwo:

Kim jestem?
Człowiekiem, który zaraził się pasją nurkowania kilka lat temu i od tamtej pory nie przestaje doskonalić swoich umiejętności, a im więcej nurkuję tym dokładniej wiem czego jeszcze nie wiem...